Ses Değişimleri | Öncesi & Sonrası

Birlikte çalıştığımız sanatçı/amatör arkadaşlarımızın çalışmadan önceki sesini ve sonrasını göreceksiniz.

ozlemt

Özlem TOKUŞ

Mesleği : Sınıf Öğretmeni / M. Türü : Türkü ve Özgün

“Emre hoca ile kısa zamanda yaptığımız çalışmalar sonunda sesimin gelişimine şahit oldum. Müziğin nasıl bir zenginlik içerdiğini , bu zenginlik içinde sesimi nasıl kullanabileceği yine bu çalışmalarla birlikte kavradım..”

Öncesi

Sonrası

muri

Murat SANLI

Mesleği : Öğretmen – Korist / Tür : Türk Müziği ve Pop

“Çaba, sabir , daha fazla disiplin , dikkat ve Emre hocamin müthis motivasyonuyla sesim en azindan dinlenebilir bir hale geldi. Çabalari ve sarki söylemekten keyif almayi ögreten Emre hocama tesekkürler.”

Öncesi

Sonrası

arz

Arzu YÜKSEL

Mesleği : Yazar

”Değerli Şan eğitmenim Emre Yücelen’in bana aktardığı bilgiler sayesinde müzikle aramda yeni bir bağ kuruldu. Çalışmalarımız sayesinde şarkı söylemenin ötesinde, doğru nefes ve ses kulllanımının yaşantımızı ve sağlığımızı olumlu anlamda nasıl doğrudan etkilediğini fark ettim. Değerli müzisyen Emre Yücelenin bana kazandırdığı tüm bu müzik farkındalığı için kendisine çok teşekkür ediyorum”

Öncesi

Sonrası

gorkem

Görkem GÖRSEN

Mesleği : Lise Öğrencisi

”Emre hocayla henüz sadece bir ders çalistik,ancak sadece bir dersde sesimi nasil kullanmam gerektigini kavramami sagladi.Ve benim bir bestemin üzerine eglenceli bir düet yaptik.Emre hocayla çalismak inanilmaz zevkli ve ögretici. Umarim uzun dersler sonucu çok daha ileriye gidecegim”

Öncesi

Sonrası

eylul

Eylül ENER

Mesleği : Öğrenci

‘Ben; Emre Hoca’nın stüdyosuna ilk gün titreyerek, “sadece amatörüm, hiçbir donanımım yok…” diye mırıldana mırıldana geldim. “Öncesi” kısmını dinlerseniz, şarkı söylerken utançtan resmen acı çeken “eski Eylül”ü duyabilirsiniz (hehe)

Aama kısa bir süre içinde, Emre Yücelen’in bitmez tükenmez sabrı, potansiyelinize sizin bile şaşırmanızı sağlayacak egzersizleri, sempatikliği ve profesyonelliği sayesinde; şarkı söylemek için can atan, yaptığımız müziğin her dakikasından keyif alan birine dönüştüm! Sokaklarda gitar çalıp şarkılar söyledim, çok sevdiğim bu işi yüzüm kızarmadan insanlarla paylaştım. Bütün bunlar için hocama kocaman bir teşekkür borçluyum.. Ve bu kelimelerle anlatılamayan keyfi herkesin; onun gibi bir müzisyen, bir arkadaş, bir “ağabey” ile beraber tadabilmesini umuyorum!”’

Öncesi

Sonrası

soner

Soner AKYILDIZ

Türk Müziği ve Pop

”’Emre Hoca ile çalışmaya başlayalı henüz 2 hafta olmasına rağmen, uyguladığı farklı teknik ile değişim daha ilk derste kendini gösterdi…Kullandığı yöntem tamamen kişinin kendi isteği doğrultusunda gelişimine yardımcı olacak şekilde ve kendi ses rengini ortaya çıkarmaya yönelik…

Her geçen ders sesimi daha önde kullanmayı öğreniyorum, ve neticede daha temiz, daha net ve tabi kendime ait gerçek sesi ve rengi keşfediyorum…Ve gün geçtikçe daha iyi anlıyorum ki ben bugüne kadar kendi sesimi içime hapsetmişim…Emre Hoca sayesinde sesim özgürce tınlamaya başladı bile…İlerleyen zamanlarda daha neler olacak merakla bekliyorum…ve kendisine çok teşkkür ediyorum…””

Öncesi

Sonrası

simge

Simge ÖZÜNLÜ

Besteci ve Şarkıcı

“Müzik yapmam gerektiğine karar verip nette araştırma yaparken rastladım Emre’ye. Nefes al tut tısla bırak, a,e,i,o,u..hadi baştan evet evet ince re deyiz şimdi. Elimdeki 3-5 besteyi düzenlemeye çalışıyorduk. Aklımda hiçbirşey net değildi, sürekli birşeyler moralimi bozuyor tıkanıyor, bırakma noktasına geliyordum. Herseferinde hayalkırıklığımı ve umutsuzluğumu farkedip bana cesaret, inanç ve güven verdi. Şu an hala müzik uğruna birşeyler yapmaya çalışıyorsam onun emeği ve desteği büyüktür. İnşallah daha beraber çok işler yapacağız:) Desteği, emeği ve cesaretlendirmeleri için çok çok çok teşekkür ederim.”

kaan

Kaan ERGİN

Rock Solisti ve Gitarist

Selamlar ben Kaan,21 yaşındayım. Müzikle çocukluktan beri ilgili olup hep güzel işler çıkarmak istedim. Zamanla bi şekilde kendimi geliştirebildim ama bişey hep eksik kalıyodu oda sesimi doğru kullanmayışım. Bu problemin üstesinden nasıl geleceğimi kara kara düşünüyordum. Sonra şan dersi almaya karar verdim ama her hocadan alamazdım tabi ki. Derse girdiğimde karşımdaki hocaya gönül rahatlığıyla itimat edip mutlu bi şekilde dersi bitirip huzurlu bi şekilde eve dönmekti amacım. Çok araştırdım çevreden, internetten vs Emre Yücelen’i buldum.

Ben her zaman içimdeki sese güvendim ve güveneceğim. İçimdeki ses diyordu ki senin şan hocan Emre Yücelen diye:) ve hiç zaman kaybetmeden sevgili hocamla irtibata geçtim ve tanıştıktan sonra da anladım ki Emre hoca vokal koçundan öte bir abi veya bir arkadaş gibiydi. Orada sadece ses eğitimi almadım Emre hocamın birçok tecrübesinden ve hayata bakış açısından yararlandım. Şunu söylemek isterim bu işi hakkıyla (profesyonel) yapmak isteyen insanlar için eğitim şart. Amatör olarak ilgilenen arkadaşlarında eğitim almaları çok faydalı olacaktır ve kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlayacaktır. Emre hocanın verdiği emekler için ona sonsuz sevgiler ve saygılar..:)

Öncesi

Sonrası

ozlemin

Özlem İNCİRCİ

Tawdry Grubu Vokalisti

’Emre hoca ile 6 aydýr çalýþýyoruz. Çalýþmalar süresince ses geniþliðim , müzik kulaðým ve repertuar seçimlerimde bana çok faydalý oldu.Onun sayesinbde kýsa bir sürede sahneye çýkabildiðim için çok mutluyum. Emre hocaya çok teþekkürler.

Öncesi

Sonrası

esat

Esat ÖZCAN

Mesleği : Turizmci - Rock Solisti

Stüdyoya girdiğimiz ilk gün Ronnie James Dio, Cinderella … gibi dinlediğimiz ortak gruplar olduğu için havalara uçtuğum, kısa sürede kendisini karakteri ve müzikal bilgisiyle sevdiren bir müzik insanı. Metin Milli’ye Night Crawler söyletebilecek sihirbaz.

Öncesi

Sonrası

burcu

Burcu YAVUZ

Mesleği : İşletme

”Hayallerimde hep kendimi sahnede görürdüm çocuklugumdan beri. Bunu da basardim ancak en büyük sorunum sahnedeyken kendime güvenmememdi. Yüksek sesle sarki söylemeye korkuyordum. Hiç egitim almamistim.

Emre’yle 3 aydir çalisiyoruz. Bana inanilmaz bir motivasyon verdi. Sahnedeyken, cesaret verici sözleri hep kulaklarimda oluyor ve her defasinda biraz daha rahatladigimi hissediyorum.

Her hafta farkli bir degisiklik fark ettim sesimde. Baslarda çok kafam karisti yalan degil. Bazen begendim degisen sesimi, bazen nefret ettim. Matrix’deki kirmizi hapi seçmek gibi bir sey bu aslinda 🙂 Bilinçsizken her sey daha kolaydi. Ama ögrendikçe bu isin uçsuz bucaksiz bir sey oldugunu gördüm. Bazen cesaretim kirildi bazense çok güvenli çiktim derslerden. Özellikle su “a” sesini dogru yerden çikarma çabalarim sirasinda yasadiklarimi anlatsam koparsiniz…J Ama çok faydali bir sey oldugunu ve sesin gerçekten egitilebildigini gördüm… Emre gibi bir profesyonelle çalismasam bu kadar kisa sürede bu degisiklikleri yasayamazdim.”

Öncesi

Sonrası

musti

Mustafa ŞİMŞEK

Mesleği : Muzisyen

Emre hocayla 2 aydır çalışıyoruz. Bizim stilimiz vokal koçluğu ve beste yapma üzerine ve aldığımız verim gayet iyi. Sesimi daha doğru şekilde kullanmaya başladım ve parçalarımı düzenledik. Şarkılarımı daha rahat ve daha doğru okuyabiliyorum. Teşekkürler Emre YÜCELEN..

Öncesi

Sonrası

ceren

Ceren KULE

Mesleği : Endüstriyel Tasarımcı

Sadece teknigi ile degil, o sahane enerjisiyle herkesin içinden bir cevher çikartabilecek Emre Hocaya sonsuz tesekkürler

Öncesi

Sonrası

uygar

Uygar BAYRAK

Mesleği : Hukuk Öğrencisi

Türk müzigiyle Bati müzigini bir potada eritmis,kalbinin güzelligi yüzüne yansimis, ve gercekten isini çok iyi yapan bir Şan hocasina gereksinim duyuyordum. Emre Hocayla tanistik henüz çalismaya baslayali kisa bir süre olmasina ragmen sarki söylerken dogru bölgeleri kullanmam konusundaki telkinleriyle kendime güvenim geldi sesimi kullanmaktaki becerimin gelistigini fark ettim. Şarki söylemenin aslinda o kadar da zor bisi olmadiini keyifle sarkilar söyleyerek kavradim

Öncesi

Sonrası

merve

Merve SEPİCİ

Mesleği : Reklam Tasarımı ve İletişimi

’Emre hoca ile çalismalarmız sırasında müzik konusunda kendime güvenim arttı. Daha önceden yapamam diye düşündüğüm birçok şeyin nedenini ögrenip yapabildigimin farkına vardım. Çalışmalardan sonra sesim çok daha fazla kuvvetlendi ve daha tiz notalara artık güvenle çıkabiliyorum

Öncesi

Sonrası

melih

Melih BOYACI

Mesleği : Lise Öğrencisi

Ders almaya basladigim kisa süre içinde sarki söylemeyi ögrenmenin yaninda ses genisligim artti ve
gitar tekniklerim gelisti. emre hocanin sabri, sempatisi ve tür ayrimi yapmaksizin müzigi sevmesi sayesinde derslere severek gidiyorum ve sarki söylemekten çok daha büyük keyif aliyorum

Öncesi

Sonrası

taner

Taner KAYMAN

Mesleği : Yazılım Danışmanlığı – Türü : Halk Müziği

4 derste türkü söylemem tamamen değişti. Şu an türkü söylemekten çok daha fazla zevk alıyorum

Öncesi

Sonrası

armi

Armi ELMAS

When I first decided to take singing lessons, my friend recomended her teacher; Emre Yucelen. I was very happy with him and his teaching techniques because the first thing he asked me was “what type of music do you sing”. Which is very important to me because it showed that he catered to my voice. We picked songs that suited my style rather than everyday genre’s.

Emre is very patient, relaxed and easy going, which is great as I am a hard student. He always pushes by selecting harder songs to sing and always gives pointers on how to improve my voice.

I used to be very reluctant to sing or even speak publicly, but because of him I am now very confident with the microphone and I am not afraid to sing songs from the great Diva’s like Tina Turner, Janis Joplin, Pink, Alicia Keys, Joss Stone and many many more.

Emre’cigim bana kendime olan guvenimi sagladin, ve bunun icin sana ne kadar tesekkur etsem azdir

Öncesi

Sonrası

idil

İdil B.

Mesleği : P.R. Yönetici

Çok yakında…

Öncesi

Sonrası

cembeerk

Cemberk AYDIN

Mesleği : Öğrenci – Rock Vokalisti

Emre Hoca, öðrencisinin ne istediðini, öðrencisinin neye ihtiyacý olduðunu ve ne gibi hususlarda zorlandýðý rahatlýkla algýlayabilen ve öðrencisiyle çok kuvvetli bir iletiþim tutturabilen bir hoca. Kendisiyle geçirdiðimiz süre içerisinde, sesime/vokalime dair farkýndalýklarýmýn arttýðýný, kondisyonumda ve aralýðýmda bariz bir farklýlýk gözlemlediðimi söyleyebilirim. İş, O’nun yanında rahat olabilmekte, gerisini zaten o hallediyor. Çeþitli sebeplerden yarým kalan çalýþmalarýmýza ilk fırsatta devam etmek istiyorum

pinar

Pınar Hande ŞEN

Mesleği : Öğrenci / Rock Solisti

Emre hoca ile konservatuar sınavlarına hazırlık sebebi ile tanıştık. Yaklaşık 5 aylık bir ders sürecinden sonra kendimdeki gelişmelerin farkına vardım. Dersler öncesinde sesimi ve kafa sesimi kullanmayı bilmiyordum. Emre hocanın yardımıyla şimdi eskiden zorlandığım şarkıları rahatlıkla söyleyebiliyorum. Müzik bilgim ve sesimi bu çalışmalarla geliştirdim.

hande

Hande ÖZÇIKRIKÇI

Mesleği : Homeopat – Müzik Türü : Pop ve Kanto

Emre’yle Şan dersleri, ilk etapta kendinize ve yapabileceklerinize şaşırmak, ikinci aşamada ise bu heyecanı teknikle harmanlayıp, tadını çıkarmak üstüne kurulu… Dersler boyunca içinizdeki “sahne sanatçısı”nın nasıl biri olduğunu, neye kabiliyeti olup neye olmadığını birlikte keşfediyorsunuz. Kendi yeteneğinizin sınırlarını görmek için de bir fırsat oluyor bu ve işin ilginci insan kendini bir kademe daha fazla tanıyor. Bir de bıkmadan usanmadan, sizden çıkan o garip sesleri dinleyen bir sanatçıyla jam session yapıyorsunuz, bu da işin eğlenceli kısmı!

julide

Jülide UYAR

Mesleği : Televizyon Spikeri / Müzik Türü : Pop

Bir amatörün mektubu..

bir gün canim sikildi, sarki söyleyebilmek istedim. Herkes güldü. Durup dururken san dersi almak da nereden çikmisti. Bilmem, çikmisti iste. Aradim, taradim, bir numara çevirdim, karsimda Emre Yücelen’i buldum. Ama bastan uyardim; “sesim felaket”. “Gel de bir bakalim” dedi.

Bir hafta sonra kendimi stüdyoya attim. “Müzik kulagin var mi?” diye sordu, teste tabi tuttu. Yasasin!! Vardi!!

O gün basladik derslere.

Umutsuzluga kapilmama bes kala beni kendime getirdi Emre, her defasinda.. Sesime tahammül edemedigim her dakika, “yok, olmayacak, ben yapamiyorum” dedigim her an, sakin sakin, bikmadan, usanmadan çalisti benimle.. Her hafta bana verdigi egzersizlerle diyaframim güçlendi, nefesim tükenmemeye basladi.. Sarkilari gerçekten dinlemeyi ögrendim.. Hiç kullanmadigim, bilmedigim sesler bulduk bende.. Sasirdim. Bir ara elime mikrofonu alip, en tiz sesimle sarki bile söyledim, dansederek.. Söylemek isteyip de söyleyemedgim sarkilar içinse farkli çalisma yöntemleri denedik. Her hafta yeni bir sey kesfettik.. Utanmadan, sikilmadan, detone olmadan mini bir konser bile verdim arkadaslara.. Alkislari topladim.. 🙂

siz de sarki söylemek mi istiyorsunuz? bence dogru yerdesiniz..

selma

Selma TAN

Mesleği : İşletme Mühendisi / Grafiker | Müzik Türü : Pop ve Müzikal

Emre ‘den ders almak benim için çok keyifliydi. İşini profesyonel ama amatör ruh ile yapan birisi o. Değişik fikirleri ve projeleri ile örnek alınması gereken biri o. Nihayetinde ilk mezun ettiği kişi olmaktan (aramızda bi espiri) büyük sevinç duyuyorum. Ses konusunda ilerleme sağladığımı düşünüyorum ama bunu tabi bi de beni dinleyenlere sormak gerek

tumay

Hüseyin TÜMAY

Mesleği : Öğrenci (Üniversite) / Müzik Türü : Pop ve Fantezi

Emre hocam gerek ögretmen yönüyle gerek kişiliğiyle gerek müzisyenliği ve bilgisiyle bana kalırsa bir müzik ögrencisi için bir kitap gibidir. Aynı şeyi farklı yollardan bıkmadan 1000 defa anlatabilir. Şan alanında başarılı oldugu kadar bunu ögrencisine aktarmakta da gayet başarılıdır. Şan işi zaten sabır işidir ve her zaman , zamana ihtiyac vardır. İşte bu zorlu yolda şanslı bir Şan ögrencisinin karşısına çıkabilecek iddia ediorum ki türkiyedeki en iyi hocalardan biridir.

hale

Hale BAHADIR

Mesleği : Yazılım Mühendisi / Müzik Türü : Rock

Kendimi bildim bileli şarki söylemeyi çok severim ve sürekli de söylerim.. Bir gün arkadaşlarla kendi capımızda bir grup kurduğumuzda gördüm ki şarki söylemek insanların önünde olduğu zaman eğer kendinizi yetersiz hissediyorsanız işkenceye dönüşebiliyor 🙂
Mikrofonu elime alıp sahneye çıktığım zaman evde ya da stüdyoda şarkı söylemek kadar kolay olmadığıni gördüm. Ve sahneye adımımı attığım ilk gün bu kararı verdim. Bu işin tekniğini bir şekilde öğrenmeliydim. İnternette ufak bir arastirma yaptim ve Emre hocanın sitesini dolaştıktan sonra bir vokal koç’a ihtiyacım olduğunu anladım. Emre hocaya bu sayede ulastım ve hemen derslere başladim.

Kendime guvenimin olmadığı sesimden direk anlaşılıyordu. Emre hocanın oğrettiği teknikler sayesinde cıkmasına ihtimal vermediğim seslerin çıktığını duydukça hevesim arttı. Dersler sonrasında sahneye çıktığımda şarkı söylerken bir yandan da hocanın tembih ettiği cümleler aklımdan geçiyordu. Sahnede şarkı söylemek işkenceden çıkıp zevke dönüştü sonunda 🙂

Hocam, derslerde gosterdiginiz sabır ve emek için çok tesekkürler.

erdem

Erdem BABACAN

Mesleği : Makine Mühendisi

Emre hocam ile ilk tanıştığımda amatör bir koroda Türk Musikisi okuyordum. Fakat, ne sesimin kontrolünü sağlıyabiliyor ne de genişliğini bilebiliyordum. Ve çoğu zaman da boğazımı hırpalıyordum.

İlk birkaç derste ancak bariton bir sesin gelebileceği yerlerde mi notası civarında problemler başlıyordu. Fakat emre hoca ısrarla tenor bir sesim olabileceğini hissettiğini fakat çalıştıkça ortaya çıkacağını söylüyordu.Benin o anki kanaatim ise o sesten daha tiz bir sese ulaşmamın mümkün olmayacağı yönündeydi. Ama yaptığımız diyfram çalışmaları ve ses teknikleri sayesinde üç dört ay sonra çok rahat bir şekilde çıkardığım do diyezlere inanamıyordum. Hatta ben Emre hocanın da teşvikiyle türk musikisi çalışırken opera aryaları da çalışmaya başladım.

Emre hoca ile yanılmıyorsam 7-8 ay çalıştık.Bu çalışmalardan sonra Bahçelievler Belediyesi Türk Musikisi korosunun her ay verdiği konserlerde hemen hemen istisnasız hep solom oldu. Emre hoca çalışırken çıkartamadığım seslerde şunu derdi hep “bu ses sende var” evet o ses bende vardı.Ama Emre hoca olmasaydı o sesin bende olduğunu ben dahil kimse bilmeyecekti.Herşey için çok teşekkür ederim.

ecem

Ecem SIDAN

Mesleği : Öğrenci (Üniversite) Avukat Adayı | Müzik Türü : Rock

Kısa süre çalışmamıza rağmen nefesimi ve sesimi nasıl kontrol edeceğimi ögrendim. Bunun haricinde dersler dışında benim sahne çalışmalarımdaki destekleriniz ve takibiniz için ayrıca çok teşekkür ederim.

basak

Başak BUMİN

Mesleği : Mimar / Müzik Türü : Rock

Emre Yücelen kendi müzik yeteğinin ve bilgi birikiminin yanında, bunları paylaşmakta başarılı bir müzik öğretmenidir. Nefes problemimi onunla yaptığım diyafram çalışmaları sayesinde çözdüm. Derslerimizde rutin egzersizlerin yanında, kendi sevdiğim şarkıları seçtirip, onlar üzerinden çalıştırdı. Bestelerimi nasıl daha etkili okuyabileceğim, sahneye çıkmadan neler yapmam/yapmamam gerektiği konularında da yardımcı olmuştu. Kendisine öğrettiği herşey için teşekkür ediyorum.

sena

Sena ALMACIOĞLU

Mesleği : Moda Tasarımı / Müzik Türü : Etnik , Elektronik , Rock

Şan dersi almayı yıllardır istiyor ve cesaret edemiyordum. Sonunda bir deneyeyim dedim ve Emre Hoca’nın desteğiyle devam etmeye karar verdim. İlk derste kendimde gördüğüm küçük ışık ve güvenin her derste kat kat büyüdüğünü gördüm. Her derste konuşma ve nefes alma konusunda da çalışma yaptık ve hayatıma olumlu yönde pek çok katkısı oldu ( okulda derslerde sunumlarda sesimi duyurabilmek gibi ) Yine de benim için en önemlisi şarkı söyleyebiliyor olmaktı ! Derslerden sonra sesim açıldığı için sokakta bile eve gidene kadar şarkı söylüyordum. Ve bir gün hiç unutmuyorum akşam dersten sonra 9’da eve geldim ve gece 2’ye kadar şarkı söyledim. Şarkı söyleyerek uyuyakaldım daha doğrusu :’)
Çok teşekkür ederim , bana istediğim ışık için yol gösterdiniz , ve yol için cesaret verdiniz..

ahmettoprak

A.Toprak EĞRİKAYA

Müzik Türü : Pop

Sene 2005 eğitim nedeniyle yurtdışında yaşıyorum o zamanlar. Günün biri internette sandersi.com’a rastladım,
Okudum, baktım, çok da meraklıyım daha ilk zamanları içimdeki müzik sevgisini keşfetmemin. 

Bir adam, bana amatör kayıtlarınızı gönderin size yorum yapıyım diyordu. Heyecanla ve şevkle ilk kaydımı oluşturdum.
Ardından ilgiyle yazılmış yorumlar, sonra baktım ki bu siteyle ve bu adamla iletişim içerisinde kaldığım sürece müzik canlı kalıyordu içimde, sanki vesile oluyordu ucunu bırakmamama. Bu adam evet bu adam ilginç bir adam:)
O adam Emre Yücelen…Çok teşekkürler Emre

cantay

Cantay ÇALIŞKAN

Mesleği : Üniversite / Müzik Türü : Pop ve Rock

Emre Yucelen’le geçirdiğim sekiz derslik kısa sürede ondan şarkı söyleme tekniğini onemli ölçüde geliştiren çok gerekli temel teknikler öğrendim. Emre, ilk derste bu kısa dönemde sesimin ne kadar gelişeceğini ve ses eğitiminde kaydedilen ilerlemenin kaybolmayacagını açıkça anlattı. Derslerin beni en çok mutlu eden ozelliği, o günün programındaki ses geliştirme pratiğinin sabırli bir şekilde sonuç alıncaya kadar tekrarlanmasıydı. Ayrıca, şarkı seçiminde öğrencilere verilen özgürlük, benim derslere istekle gelmeme yardımcı oldu. Her ders tekrarladığımız nefes tekniklerinde kapasitemin geliştiğini görmem ve Emre’nin şarki söylerken sesimi yükseltmem icin verdiği motivasyon bu konuda kendime olan güvenimi arttırdi. Özetle, Emre Yücelen’in verdiği dersleri bu konuda iddiali bir şekilde ilerlemeyi düşünen veya şan eğitimi ile tanişmak isteyen her gruptan oğrenciye tavsiye ederim